کشف یک شهر شگفت انگیز با قدمت ۱۸۰۰ ســال (تصــویر)

 

به نقل توما حفاری‌ها برای احداث شبکه جدید خطوط مترو در شهر رم ایتالیا به کشف بقایای یک ساختمان متعلق به قرن سوم میلادی و همچنین اسکلت ۱۸۰۰ ســاله و سوخته یک سگ شد که احتمالا در آتش‌سوزی و متعاقب آن فروریختن این ساختمان کشته شده اســت.

 

باســتان‌شناسان اعلام کردند که روز ۲۳ می و در بررسی یک گودال با عمق ۱۰ متری در نزدیکی دیوارهای تاریخی اولیان شهر رم و در جریان پروژه احداث خط C مترو موفق به این اکتشاف شده‌اند.وزیر فرهنگ ایتالیا این کشف را شبیه ویرانه‌های شهر پمپئی دانست که ساکنان آن بر اثر فوران آتشفشان کوه وزوو در ســال ۷۹ میلادی بر اثر حرارت زیاد کشته و در همان‌جا مدفون شدند.

 

2022680713 irannaz com کشف یک شهر شگفت انگیز با قدمت 1800 ســال (تصــویر)

 

متخصصان بر این باروند ویرانه‌های کشف‌شده زیر مترو شهر رم احتمالا متعلق به خانه یک نجیب‌زاده در نزدیکی تپه «کایلیان» و یا سربازخانه‌ای اســت که پیش‌تر بخش‌هایی از آن در جریان حفاری‌های مترو کشف شده بود. شهر رم ایتالیا دارای سیستم مترو محدودی اســت چرا که عملیات حفاری در آن همواره با کشف محوطه‌ها و بناهای تاریخی کهن از زیرِ زمینِ یکی از قدیمی‌ترین و حیاتی‌ترین پایتخت‌های کهن جهان همراه اســت.

 

1182789174 irannaz com کشف یک شهر شگفت انگیز با قدمت 1800 ســال (تصــویر)

 

از جدیدترین اکشتافات می‌توان به کشف یک چهارپایه، دو میز، نرده‌های چوبی،‌ بقایای دیواره‌های نقاشی‌ و تزئین‌شده با موزائیک های سرخ و سیاه و سفید اشاره کرد که سرنخ‌هایی برای پی بردن به نحوه زندگی و ساختمان‌سازی رومن‌ها در دوره میانی امپراطوری روم در اختیار باســتان‌شناسان و محققان قرار داده اســت.به نقل توما  باســتان شناسان می‌گویند آتنش موجب سخت‌ترشدن برخی از این آثار هنری شده که همین امر حفظ آن‌ها را با کیفیتی بی‌سابقه میسر ساخته اســت.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 کشف یک شهر شگفت انگیز با قدمت 1800 ســال (تصــویر)

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته کشف یک شهر شگفت انگیز با قدمت ۱۸۰۰ ســال (تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.