شرکت‌های اپل و مایکروسافت همواره رقابت دیرینه‌ای با یکدیگر داشته‌اند. رقابت این دو رقیب دیرینه، این روزها به سیستم عامل دسکتاپ رسیده اســت. البته این نکته کاملاً واضح اســت که سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت، همواره در بین کاربران جهان جایگاه نخست را داشته اســت.

شرکت مایکروسافت در زمینهی سیستم عامل دسکتاپ همچنان جایگاه نخست جهان را دارد.

 

شرکت‌های اپل و مایکروسافت همواره رقابت دیرینه‌ای با یکدیگر داشته‌اند. رقابت این دو رقیب دیرینه، این روزها به سیستم عامل دسکتاپ رسیده اســت. البته این نکته کاملاً واضح اســت که سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت همواره در بین کاربران جهان، جایگاه نخست را داشته اســت.

بنا به داده‌های ارائه شده توسط شرکت تحقیقاتی NetMarketShare در ماه ژانویه، در حال حاضر روی ۹۱.۵۱ نسبت کامپیوترهای جهان، سیستم عامل ویندوز نصب شده اســت. در جایگاه دوم سیستم عامل مک شرکت اپل اســت که سهم ۶.۱۲ نسبتی را به خود اختصاص داده اســت. و نهایتاً سیستم عامل لینوکس با سهم ۲.۳۶ رتبه‌ی سوم جهان را دارد.

در ۱۲ ماه گذشته سیستم عامل ویندوز مایکروسافت توانسته اســت سهم بازار خود را گسترش دهد. البته نمی‌توان گفت که این روند همیشه صعودی بوده اســت اما در این مدت سهم بازار ویندوز در کمترین حالت به ۹۱ نسبت رسیده اســت.

در مقابل، سیستم عامل مک شرکت اپل، روند نزولی را پیموده اســت. این سیستم عامل در ماه آگوست ســال ۲۰۱۶ تقریباً سهم ۷.۳۷ نسبتی در بازار داشته اســت. درصورتی‌که در ماه دسامبر، سهم آن به ۶.۰۷ نسبت کاهش یافت. ولی در ســال ۲۰۱۷ این روند تغییر یافته و سهم بازار این سیستم عامل به ۶.۱۲ نسبت رسیده اســت.

 

برتری ویندوز در حوزه‌ی بازی‌های رایانه‌ای

علاوه بر برتری مایکروسافت در زمینه‌ی سیستم عامل، این غول کامپیوتری توانسته اســت در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای هم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شود. تا جایی که به بیان شرکت ولو (valve)، تقریباً ۹۵ نسبت گیمرهای شبکه‌ی Steam، برای انجام بازی، از سیستم عامل مایکروسافت اســتفاده می‌کنند. که تقریباً نیمی از این سیستم عاملها، ویندوز ۱۰ اســت. شاید دلیل این اســتفاده چشم‌گیر، پیشنهاد ارتقا رایگان به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰، از جانب مایکروسافت باشد. می توان گفت ایده‌ی مایکروسافت برای انجام این کار، نگه داشتن سیستم عامل مایکروسافت همچنان در رتبه‌ی نخست جهان باشد.

microsoft totally dominates apple in the desktop os wars 516807 2 1499260983 مایکروسافت داراي جايگاه نخست سیستم‌عامل‌های دسکتاپ در جهان توما:

منبع: news.softpedia.com

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مایکروسافت دارای جایگاه نخست سیستم‌عامل‌های دسکتاپ در جهان توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.