شایعات زیادی پیرامون قابلیت‌های احتمالی آیفون ۸ شرکت اپل به عنوان گوشی‎ پرچم‎دار جدید کوپرتینویی‎ها وجود دارد و به همین جهت، گمان می‎رود که آیفون پرچم‎دار جدید این شرکت با نمایشگر OLED و حسگر اثرانگشت ادغام یافته با نمایشگر، طراحی انقلابی در مقایسه با سایر گوشی‎های آیفون خواهد داشت. به‌تازگی، عــکــس هـای از یک گوشی مشابه با رندرهای پیشین آیفون ۸ به‎دست آمده اســت و در صورتی‎که این عــکــس هـا صحت داشته باشد، آیفون پرچم‎دار جدید اپل مانند یک گوشی ارزان‎قیمت چینی خواهد بود که تنها ۱۰۰ دلار قیمت دارد. برای جزئیات بیشتر پیرامون قابلیت‎های احتمالی آیفون ۸ و جزئیات به‎دست آمده از عــکــس هـا در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‎تی همراه باشید.

1x1.trans عــکس تازه منتشر شده از آیفون ۸ اپل؛ به کیفیت یک گوشی ارزان‌قیمت چینی!

پیش از پرداختن به این عــکــس هـا، باید توجه داشته باشید که ممکن اســت عــکــس هـا فاش شده، صحت نداشته باشد یا حتی در صورتی‎که این عــکــس هـا واقعی باشد، این امکان وجود دارد که عــکــس هـا جدید مربوط به یک آزمایشی از آیفون ۸ بوده اســت. به همین جهت، چندان نباید نسبت به دلیل احتمال صحت‎ داشتن آن‏ها، ناامید شوید.

همان‌طور که در عــکــس هـا مشاهده می‌شود، حاشیه‌های چندانی در اطراف نمایشگر وجود ندارد و آیفون ۸ جدید اپل به یک صفحه‎نمایش بدون حاشیه مجهز شده اســت. به دلیل فرم طراحی آن، آیفون جدید کوپرتینویی‌ها که در عــکــس هـا فاش شده اســت؛ مانند گوشی ال‌جی G6 خواهد بود و شاید نسبت ابعاد نمایشگر به بدنه آن کم‏تر از ۸۰ نسبت باشد. در حاشیه پایین نمایشگر نیز، خبری از حسگر اثرانگشت نیست.

علت نبود حسگر اثرانگشت در حاشیه پایین نمایشگر (یا کلی‌تر بگوییم، عدم اســتفاده از دکمه Touch ID در زیر نمایشگر) به دلیل ادغام آن با نمایشگر گوشی اســت. پیش‎تر، گمان می‌رفـــــت که کوپرتینویی‎ها حسگر اثرانگشت را به بدنه پشتی گوشی انتقال می‎دهند؛ با این وجود، اکنون مشخص شده اســت که شرکت اپل به نتیجه مشخصی برای جای‎گیری حسگر اثرانگشت رسیده و به همین جهت، تصمیم دارد تا آن‎را با نمایشگر گوشی پرچم‎دار جدید خود ادغام نماید.

1x1.trans عــکس تازه منتشر شده از آیفون ۸ اپل؛ به کیفیت یک گوشی ارزان‌قیمت چینی!

در حاشیه بالای گوشی، سنسور چندانی وجود ندارد؛ این در حالی اســت که آیفون ۸ براساس شایعات به سیستم تشخیص چهره مجهز خواهد بود و به همین جهت، انتظار داریم که حاشیه‌های بیشتری در اطراف نمایشگر گوشی پرچم‎دار جدید اپل وجود داشته باشد.

شاید گمان کنید که عــکــس هـا فاش شده مربوط به آیفون ۷s یا آیفون ۷s Plus خواهد بود. با این وجود، باید یادآور شویم که آیفون‎های جدید اپل از سری s تغییر چندانی نسبت به نسل گذشته نخواهد داشت و در واقع، همان آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اســت؛ با این تفاوت، که شرکت اپل از مشخصات سخت‎افزاری قدرت‎مندتری بر روی این دو گوشی اســتفاده کرده اســت و آیفون‎های جدید اپل نیز از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‎کند. هم‏چنین حسگر اثرانگشت در حاشیه پایین نمایشگر وجود ندارد؛ به همین جهت، بسیار بعید اســت که این عــکــس هـا مربوط به آیفون‎های ۷s یا آیفون ۷s Plus باشد.

1x1.trans عــکس تازه منتشر شده از آیفون ۸ اپل؛ به کیفیت یک گوشی ارزان‌قیمت چینی!

شرکت اپل در ماه سپتامبر، از آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus رونمایی خواهد کرد و به همراه این دو مدل، آیفون پرچم‏دار اپل یعنی آیفون ۸ ارائه می‎شود. گمان می‏رود که آیفون جدید کوپرتینویی‏ها نزدیک به ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. این در حالی اســت که مدل ۳۲، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷s به ترتیب ۶۴۹، ۷۴۹ و ۸۴۹ دلار قیمت دارد و آیفون ۷s Plus نیز در سه مدل با قیمت ۷۶۹، ۸۶۹ و ۹۶۹ دلار روانه بازار می‎شود.

در حال‎حاضر، نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷ پلاس گران‎قیمت‎ترین گوشی شرکت اپل اســت. زمان مشخصی برای عرضه آیفون ۸ اعلام نشده؛ با این وجود، کوپرتینویی‎ها آیفون پرچم‎دار جدید خود را با تأخیر یک یا دو ماهه عرضه خواهند کرد. آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus که در اواخر تابستان معرفی می‎شود، در هفته‏های اول مهر ماه وارد بازار می‎شود و نباید نسبت به تأخیر در عرضه آن‎ها نگران باشید!

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته عــکس تازه منتشر شده از آیفون ۸ اپل؛ به کیفیت یک گوشی ارزان‌قیمت چینی! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.