برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی چه مدارکی لازم اســت؟ سفارت آفریقای جنوبی کجاســت؟ کجارو در راهنمای سفارت آفریقای جنوبی، به این سوالات پاسخ می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط:

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری اســت که در جنوب قاره آفریقا و سواحل اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. آفریقای جنوبی سه پایتخت متفاوت دارد: پرتوریا، کیپ تاون و بلوم فونتین. پرجمعیت‌ترین و از شناخته‌شده‌ترین شهرهای این کشور، ژوهانسبورگ اســت.

آفریقای جنوبی با نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم مرز اســت. آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد؛ ۹ زبان از خانواده بانتو، دو زبان اروپایی، یکی زبان آفریکنس که ریشه هلندی دارد و همچنین زبان انگلیسی که بیشتر در تجارت و عرصه عمومی کاربرد دارد.

سفارت آفریقای جنوبی کجاســت؟

سفارت آفریقای جنوبی در ایـــران در تهران، خیابان ولیعصر، مقابل پمپ بنزین باغ فردوس، خیابان یکتا شماره ۵ قرار دارد.

< width="800" height="600" style="border:0" src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m8!1m3!1d5442.045299293278!2d51.418976645262184!3d35.80338252967253!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x0%3A0x91b724c3adc71902!2sEmbassy+of+South+Africa!5e0!3m2!1sen!2s!4v1497159478486" frameborder="0" allowfullscreen="">

موقعیت سفارت آفریقای جنوبی در تهران روی نقشه

بیشتر بخوانید:

e0408820 cbaf 47a4 9a47 b37a137054cb سفارت آفریقای جنوبی و دریافت ویزای این کشور

ساعات کاری سفارت آفریقای جنوبی

ساعت کار قسمت روادید: از ۹ صبح تا ۱۲ روزهای یکشنبه الی چهارشنبه، به جز تعطیلات سفارت.

اســترداد گذرنامه و ودیعه (با هماهنگی قبلی) فقط روزهای پنج‌شنبه از ۹ صبح تا ۱۲ ظهر. 

نکاتی در مورد دریافت ویزای آفریقای جنوبی

 • حضور شخص متقاضی به هنگام تحویل مدارک در سفارت الزامی اســت.
 • مدت بررسی وجوابگویی به تقاضای روادید حدود یک هفته (پنج روز کاری) پس از ارائه مدارک به طور کامل اســت.
 • سفارت از پذیرفـــــتن مدارک ناقص معذور اســت.
 • تمامی مدارک ارائه شده متقاضیان در سفارت بایگانی شده و هیچ یک به هیچ وجه بازگردانده نخواهند شد.
 • تقاضای شما پس از سه ماه بلاتکلیفی (حتی پس از تائید) لغو می‌شود.
 • تقاضانامه، پشت عکس و هرگونه دست نوشته‌ای فقط و فقط با خودکار مشکی یا تایپ شده پذیرفـــــته می‌شود. همچنین از دوختن (منگنه) مدارک بپرهیزید.
 • هزینه لازم برای تقاضای ویزای مبلغ ۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال اســت که هنگام تحویل مدارک باید به صورت نقدی (ایران چک) پرداخت شود. توجه داشته باشید که این مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و مطلقا غیرقابل اســترداد اســت.
 • تمامی مدارک ترجمه و تایید شده (کپی برابر اصل) و همچنین تمامی تاییدیه‌ها و گزارش‌های پزشکی از تاریخ صدور فقط به مدت ۶ ماه معتبر هستند.

cf494202 7613 48c3 bb15 3e6884237f4c سفارت آفریقای جنوبی و دریافت ویزای این کشور

۱. فرم تقاضانامه که به طور کامل، با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده یا با خودکار مشکی خوانا پر شده باشد.

۲. دو قطعه عکس ۴ × ۳ یک شکل جدید (که نهایتاً شش ماه پیش گرفـــــته شده باشد) با پشت‌نویسی کامل شامل: نام و نام خانوادگی (با حروف بزرگ انگلیسی)، تاریخ تولد به تقویم میلادی (با اعداد انگلیسی)

۳. کپی بلیط یا رزرواسیون که در آن تاریخ ورود و خروج به آفریقای جنوبی مشخص شده باشد. (و تاریخ رفـــــت حداقل مدت پنج روز کاری بعد از تاریخ تحویل مدارک باشد.)

۴. نامه‌ای به انگلیسی روی سر برگ رسمی محل کار / موسسات آموزشی متقاضی که در آن نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، تاریخ شروع به کار، طول مدت اســتخدام/تحصیل، سمت (عنوان شغلی)، میزان حقوق، تاریخ شروع و اتمام مرخصی / ماموریت و شرح قصد مسافرت ذکر شده باشد. بدیهی اســت بازنشستگان می‌توانند حکم یا فیش حقوقی ترجمه شده خود را به عنوان معرفی‌نامه ارائه کنند. چنانچه متقاضی صاحب کار/کارفرما باشد، نامه باید توسط شخص مسئول غیر از خود متقاضی امضا شده باشد. صاحبان مشاغل آزاد باید کپی جواز کسب و اصل ترجمه رسمی آن را ارائه دهند.

۵. اصل پاسپورت امضاء شده متقاضی که حداقل یک ماه پس از خاتمه سفر معتبر باشد و دو صفحه خالی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

be1a643f 61ed 4911 92e9 6772bd25a0c8 سفارت آفریقای جنوبی و دریافت ویزای این کشور

 • کپی گذرنامه از صفحات ۲ تا ۵ به علاوه تمامی ویزاهای قبلی آفریقای جنوبی و همچنین توضیحات مندرج در گذرنامه به صورتی که هر دو صفحه مقابل گذرنامه (طبق شکل) در وسط یک صفحه A4 قرار گیرند. از بریدن حاشیه‌های صفحه خودداری کنید.
 • اصل پاسپورت تا زمان تصمیم‌گیری در مورد تقاضا نزد سفارت باقی خواهد ماند.
 • هر یک از متقاضیان باید دارای گذرنامه‌ی انفرادی بوده و سفارت از پذیرش مدارک همراه/هان مندرج در گذرنامه معذور اســت.
 • فرزندان زیر ۱۸ ســال که با یکی از والدین یا به تنهایی سفر می‌کنند، باید از دیگر ولی یا والدین خود رضایتنامه کتبی محضری تائید شده داشته باشند. (دو نسخه با ترجمه)
 • فرزندان زیر ۱۸ ســال باید شناسنامه خود را در دو نسخه ترجمه کنند که یک نسخه از آن را هنگام تحویل مدارک به سفارت ارائه کرده و نسخه دیگر را برای ارائه به مامورین مهاجرت کشور آفریقای جنوبی همراه خود داشته باشند.
 • ارائه مدرک معتبر شامل نام، آدرس، شماره تلفن و فاکس هتل/ محل اقامت و شخص مسئول اقامت در آفریقای جنوبی.

۶. صورت‌حساب بانکی (ترجمه شده به انگلیسی) تراکنش/ریز کارکرد مربوط به سه ماهه اخیر یا ترجمه فیش حقوقی سه ماهه آخر. 

مدارک اختصاصی

علاوه بر ارائه تمامی مدارک عمومی یاد شده در بالا، که بلا اســتثنا برای همه ضروری اســت، بنا به نوع روادید درخواســتی مدارک دیگری نیاز اســت که برای روادید گردشی/ تفریحی دیداری به این شرح اســت:

خط سیر (شهرهایی که قصد دیدنشان را دارید و طول مدت اقامت در نظر گرفـــــته شده در هر یک از آنها)، تاییدیه هتل‌های واقع در هر یک از آن شهرها مطابق با خط سیر و طول مدت اقامت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته سفارت آفریقای جنوبی و دریافت ویزای این کشور اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.