تشخیص بسیار سخت این بیماری در جناب جنابان

 

همه فک میکنن سرطان سینه بیشتر گریبان خانوم ها را می گیرد اما اینطور نسیت به نقل توما حسین فودازی با بیان اینکه در بروز سرطان عوامل مختلفی می تواند نقش داشته باشد، اظهارداشت: عوامل محیطی و … در این زمینه مؤثر اســت ولی باید به این نکته توجه داشت که سیگار کمتر از ۵ گرم وزن دارد اما عامل حداقل ۵ نوع سرطان مهلک اســت.

 

وی افزود: سرطان ریه، حنجره، مرى، مثانه، لوزالمعده در ارتباط با اســتعمال دخانیات بوده بنابراین افراد سیگاری بیشتر در معرض سرطان هستند لذا آگاه سازی مردم در این زمینه در پیشگیری از سرطان مؤثر اســت.

 

این متخصص آنکولوژی با اشاره به بروز سرطان پستان در مردان گفت: اغلب افراد تصور می‌کنند سرطان پستان مختص زنان اســت و جناب جنابان دچار این نوع از سرطان نمی‌شوند که این تصور کاملاً اشتباه اســت و از هر ۱۰۰ نفر مبتلا به سرطان سینه ۹۹ نفر زن و ۱ نفر مرد اســت.

 

دبیر انجمن رادیوتراپی و انکولوژی افزود: اغلب این بیماری در مردان دیر تشخیص داده می‌شود، این بیماری در سنین بالاتر از ۵۰ ســالگی بیشتر دیده می‌شود و شیوع آن بین ۶۰ الی ۷۰ ســالگی افراد اســت.فودازی خاطرنشان کرد: سرطان سینه در مردان با علائمی همچون خونریزی از سینه و دیگر ناهنجاری‌های سینه همراه نیست و این علائم بیشتر در زنان دیده می‌شود.

 

وی اضافه کرد: مردان با مشاهده توده در بافت سینه که از علامت‌های این عارضه اســت باید به پزشک مراجعه و در صورت نیاز با آزمایش‌های فیزیکی و یا نمونه‌برداری از توده، برای پیشگیری و درمان اقدام کنند.

 

وی در ادامه به تأثیر مصرف شکر در بروز سرطان اشاره کرد و گفت: نتایج بررسی‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد، یکی ازعوامل حیاتی ایجاد سرطان، مصرف قند و شکر اســت که باید هرچه سریع تراین مواد را از رژیم غذایی‌ حذف کرد چراکه مصرف بیش از حد قند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

 

فودازی خاطر نشان کرد: سلول‌های سرطانی به شدت به قند وابسته اســت و با افزایش میزان مصرف، تومورهای سرطانی رشد می‌کند. همچنین دانشمندان به تازگی دریافته اند که مصرف بیش از حد گلوکز سبب جهش و گسترش سلول‌های سرطانی در بدن می‌شود و افراد پس از مدتی مصرف قند به آن معتاد می شوند و همین مسئله سبب بروز دردسراتی در آن‌ها می‌شود.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 تشخیص بسیار سخت این بیماری در جناب جنابان

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته تشخیص بسیار سخت این بیماری در جناب جنابان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.