فرادید| ۲۵ ســال پیش در روز ۷ آوریل هوا چگونه بود؟ اگر این سوال را از آی.جی. بپرسید، او به شما خواهد گفت! فهرست بیماری‌های عجیب کم نیستند، اما برخی از این بیماری‌ها در عین ساده بودن عجیب به نظر می‌رسند. در ادامه با چند مورد از این بیماری‌ها آشنا خواهید شد که یکی از آن‌ها مورد عجیب زنی به نام آی.جی اســت.
 
مردی که اصلا چاق نمی‌شود!
به نقل فرادید*، جناب جناب پری، ۵۹ ســاله، تمام روز مشغول خوردن انواع شیرینی‌ها، چربی‌ها، برگرها و دسرها اســت، اما دریغ از یک گرم اضافه وزن؛ او اصلا چاق نمی‌شود. او به بیماری‌ای به نام «لیپودیستروفی» مبتلا اســت. در این بیماری، بدن به سرعت چربی‌ها را آب می‌کند.
 
در کودکی او چاق و فربه بود، اما در سن ۱۲ ســالگی و در یک شب تمام چربی‌هایش آب شدند. او تلاش کرد تا کمی وزن اضافه کند، اما تلاش‌های بی‌ثمر بود. او اهل اسکس انکلستان اســت و نزدیک به یک دهه پیگیر سلامتش بود. در نهایت اما بیماری مذکور در او تشخیص داده شد. بدن جناب جناب پری در واقع شش برابر دیگران انسولین تولید می‌کند. توما از این بیماری با عنوان «رویای مانکن‌ها» یاد می‌کنند.
 
مردی که سردش نمی‌شود
ویم هاف اهل هلند اســت و به او «مرد یخی» نیز گفته می‌شود. او زیر یخ‌‎های شناور شنا می‌کند و می‌تواند بدون دردسر درون سطل پر از یخ برود. او در سرمای زمستان فقط با یک زیرپوش از کوه بلانک بالا رفـــــت و اکثر رکوردهای این چنینی در جهان را به نام خود ثبت کرد. دانشمندان دلیل این اتفاق را نمی‌دانند، اما ویم می‌تواند در دماهای مهلک برای انسان‌های معمولی زنده بماند.

51928 474 بیماری‌های باورنکردنی!

کودکی که هیچگاه نمی‌خوابد
او ۲۴ ساعته شبانه روز بیدار اســت و مانند تمام کودک‌های سه ســاله دیگر شلوغ می‌کند، اما تنها همین بیماری اســت که او را با دیگران متمایز کرده اســت: او مبتلا به بیماری اســت که بر اساس آن حتی چند ثانیه هم نمی‌خوابد.
 
نام او رِت لمب اســت و توما تا مدتی دلیل این اتفاق را نمی‌دانستند. در نهایت بیماری‌ای به نام «نقص چیاری» در او تشخیص داده شد که بر روی مغز اثر می‌گذارد.
 
دختری که به آب آلرژی دارد
اشلی موریس نمی‌تواند شنا کند یا حتی حمام برود، چرا که به آب آلرژی دارد. بدن او حتی به تعریق ناشی از فعالیت‌های روزانه خودش هم واکنش نشان می‌دهد و سریع قرمز می‌شود. او متولد اســترالیا اســت و از ۱۴ ســالگی با این دردسر دست و پنجه نرم می‌کند. نام بیماری نادر او نیز اختلالی به نام «اورتیکاریای آبی» اســت. تاکنون تنها چند مورد در جهان گزارش شده اســت.

51929 377 بیماری‌های باورنکردنی!

زنی که فراموش نمی‌کند
آی.جِی زنی ۴۰ ســاله اســت که همه چیز را به خوبی به یاد دارد. ذهن او کاملا به صورت خودکار می‌تواند جزئیات خاطرات شخصی‌اش را در خود نگه دارد. اگر شما یک تاریخ را مثلا از ۲۵ ســال پیش به او نشان دهید و از او بخواهید تا به شما بگوید که چه اتفاقی در آن روز افتاد، او می‌تواند تمام جزئیات را به شما بگوید. او حتی می‌تواند بگوید که در آن روز چه چیزهایی توجهش را جلب کرده بود. علاوه بر این موارد، او به شما می‌گوید که چند شنبه بوده و هوا در آن روز چگونه بوده اســت!
 
نام این زن برای حفظ حریم شخصی‌اش فاش نشده اســت، اما این بیماری آنقدر جالب اســت که دانشگاه کالیفرنیا آن را «سندروم هایپرتایمسیا» نامیده و به معنای حافظه عــکسی فوق‌العاده اســت.
 
 دختری که فقط تیک تاک می‌خورد!
ناتالی کوپر، دختری ۱۷ ســاله اســت که به بیماری عجیبی مبتلا اســت؛ او هر بار که چیزی می‌خورد، مریض می‌شود. در حقیقت، او هیچ چیزی جز «آدامس‌های نعنایی تیک تاک» نمی‌تواند بخورد و فقط آن‌ها با بدنش سازگاری دارد. او مابقی مواد مغذی مورد نیاز بدنش را از طریق لوله‌ای که پزشک‌ها برای او طراحی کرده‌اند، دریافت می‌کند.

51930 603 بیماری‌های باورنکردنی!

موسیقی‌دانی که مرتب سکسکه می‌کند
کریس سندز، ۲۴ ســاله و اهل لینکولن، هر دو ثانیه یک بار سکسکه می‌کند. گاهی اوقات نیز پیش می‌آید که کریس هنگام خواب هم سکسکه می‌‎کند. او تمام درمان‌های موجود پزشکی، یوگا و هیپنوتیز را انجام داده، اما دردسرش حل نشده اســت.
 
کریس خودش فکر می‌کند که رفلکس اسید معده‌اش باعث سکسکه‌هایش اســت. بیماری کریس باعث شده تا او نتواند درست کار کند و تاکنون تنها چهار مرتبه اجرا داشته اســت. در هفته‌های آتی قرار اســت که یک عمل جراحی بر روی او انجام شود تا بلکه سکسکه‌های کریس قطع شود!
 
دختری که پس از خنده، غش می‌کند
کای آندروود، ۲۰ ســاله، به بیماری کاتاپلکسی مبتلا اســت که بر اساس آن، هر نوع هیجان قوی منجر به سست شدن ماهیچه‌هایش خواهد شد. نشاط، عصبانیت، ترس، شگفت زدگی، حیرت و حتی خجالت از جمله این موارد هستند. بیشترین تعداد از حال رفـــــتن او در طول یک روز ۴۰ مرتبه بوده اســت. کای اهل بریتانیا اســت.

51931 878 بیماری‌های باورنکردنی!

دختری که به تکنولوژی آلرژی دارد
صحبت کردن با گوشی همراه و آشپزی با مایکرو ویو برای خیلی‌ها یک امر عادی اســت، اما دِبی بِرد به امواج این چنینی آلرژی دارد. این زن ۳۹ ســاله امواج الکترومغناطیس حساسیت دارد و به سرعت پوست سرخ می‌شود و پلک‌هایش نیز متورم می‌شوند. او منزل محل سکونتش را به شکلی طراحی کرده که در آن بتواند به راحتی و به دور از دردسر زندگی کند.
 
منبع: Oddee
ترجمه: وبسایت فرادید

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بیماری‌های باورنکردنی! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.